Razglasitev Nagrade za najboljše kadrovske prakse v Republiki Sloveniji 2022

Razglasitev Nagrade za najboljše kadrovske prakse v Republiki Sloveniji…

Razglasitev nagrad za najboljše kadrovske prakse 2022

Svet odličnosti je svet, ki bo ustvarjal temelje za naš lepši jutri.

V okviru 41. mednarodne znanstvene konference o razvoju organizacijskih znanosti, ki je letos nosila naslov Izzivi družbe za priložnosti organizacij, in se je uradno pričela z otvoritvenim delom v sredo, 23. marca 2022, ob 14. uri, se je pred tem v Portorožu odvil dogodek -– podelitev nagrad za najboljše kadrovske prakse za leto 2022.

Gre za pomembno tradicijo in eno konferenc z najdaljšim stažem izmed članic Univerze v Mariboru. Fakulteta za organizacijske vede s povezovanjem akademskega in strokovnega okolja ustvarja temelje za naš skupni razvoj, ki bo sploh v posebnih časih, ki jih živimo dandanes terjal od nas vedno več povezanosti. Naše vrednote in kompetence bodo vodilo našega skupnega jutri, naših temeljev za mlade generacije. In spremembe v organizacijah so stalnica, ki terjajo od nas vedno več prilagajanj na hitrejši in nemirnejši čas.

Nekaj let je za nami, ko podeljujemo nagrado in priznanja za najboljše kadrovske prakse. Smo fakulteta, ki je orala ledino na področju kadrovskega managementa pred več kot šestdesetimi leti in prav je, da naše znanstveno raziskovanje in povezovanje s strokovnim okoljem botruje spodbujanju delovnega okolja k sodelovanju. Zadnji dve leti sta bili še posebej posebni. Veseli pa nas, da smo kljub še vedno zaznanim omejitvam, uspeli dogajanje in dogodke konference v precejšnjem delu vrniti nazaj v Portorož.

Veseli me, da smo v sodelovanju s spletnim portalom MojeDelo.com tudi letos pripeljali finaliste organizacij na podelitev nagrade za najboljše kadrovske prakse 2022. Letos pod naslovom Digitalne kadrovske rešitve.

Slika: Finalisti izbora za najboljše kadrovske prakse 2022  (foto: Barbara Zajc)

Na natečaj smo prejeli prijave enajstih organizacij. In strokovna komisija je izbrala pet organizacij – finalistov. Strokovno komisijo sestavljata predstavnici spletnega portala MojeDelo.com in štirje visokošolski učitelji Fakultete za organizacijske vede UM. Komisija ni imela lahkega dela, saj so prav vse prijave odražale pridih odličnih kadrovskih rešitev in praks, ki so jih organizacije predstavile v okviru kriterijev natečaja. Pa vendarle je natečaj zahteval od nas odločitve – in le te smo sprejeli.

Finalisti letošnjega natečaja so bili:

– Organizacija Adecco s projektom CEOview, ki predstavlja inovacijo v svetu kadrovskih praks.

– Skupina Coca-cola HBC s HELO platformo, ki digitalizira procese zaposlovanja, izobraževanja, upravljanja s talenti, procese onboardinga in povratnih informacij.

– LEK farmacevtska družba d.d. se je na NKP 2022 prijavlja z dvema digitalnima kadrovskima rešitvama: Offer2Contract in program Polni življenja. Projekt Offer2Contract olajša postopek zaposlitve, saj gre za avtomatizacijo upravljanja z začetnim postopkom zaposlovanja. Hkrati podjetje s projektom Polni življenja predstavlja digitalno novost na področju zagotavljanja duševnega in fizičnega blagostanja zaposlenih z uvedbo aktivnih odmorov, vadb, spletnih delavnic, tehnik sproščanja ter brezplačna strokovna gradiva.

– Podjetje Mercator s platformo mi.Mercator, ki vsem zaposlenim omogoča dostop do kadrovskih dokumentov, do e-izobraževanj, do dnevno uporabljenih aplikacij kot npr. urnik dela, potni nalogi, do aktivnosti v zvezi s projekti blagovne znamke delodajalca in omogoča dostop do projekta Moj Božiček.

– Podjetje Pristop je predstavilo digitalno rešitev glede izvajanja letnih razgovorov po metodi 360 stopinj. Gre za aplikacijo Appi.WEb, ki omogoča zbiranje povratnih informacij vseh ključnih deležnikov, hkrati pa se poročila zgenerira samodejno, v obliki dokumenta, ki vsebuje grafične prikaze za lažje razumevanje zaposlenega in vodje.

Ni enostavno, ko izbiraš med delom, ki vsako na svoj način kliče po pohvali in odličnih pogojih za delo zaposlenih. Pa vendar smo kot strokovna komisija izpolnili nalogo in ob zaključku dogodka razglasili zmagovalca letošnjega natečaja.

Nagrado za najboljšo kadrovsko prakso 2022 je prejelo podjetje Coca – Cola Slovenija.

Slika: Izr. prof. dr. Polona Šprajc, predsednica komisije za izbor najboljših prakse ob predaji nagrade za najboljšo kadrovsko prakso 2022 gospodu Borutu Rozmanu, vodji prodaje v podjetju CocaCola HBC Slovenije (foto: Barbara Zajc)

Nagrado za najboljšo kadrovsko prakso 2022 – častna omemba, je prejelo podjetje Mercator, d. d.

Za konec sledi zahvala vsem, ki ste sodelovali na natečaju, bodisi s prijavami bodisi s prisotnostjo na dogodku. Z natečajem bomo na fakulteti nadaljevali. Pa ne zato, ker bi si želeli težkih trenutkov pri odločitvah in izboru najboljšega. Zato, ker verjamejo in vemo, da v slovenskem prostoru obstoji ogromno odličnih kadrovskih praks, ki morajo biti slišne tudi navzven. Zaposleni so duša, srce in gonilo organizacij. So bili in bodo. Zato je potrebno, da se temu namenja posebno pozornost in, da se vsako leto znova tudi v okviru mednarodne znanstvene konference obeleži pomen kadrovskih praks in odpre vrata v svet novih priložnostih.

Natečaj za najboljše kadrovske prakse bo potekal tudi v prihodnjem letu. Podrobnosti bodo v kratkem objavljene na spletni strani: https://nkp.fov.um.si/.

Izr. prof. dr. Polona Šprajc
Predsednica komisije izbora nagrade za najboljše kadrovske praske

Nekaj utrinkov dogodka NKP 2022: